Termosky, fľaše na pitie, termohrnčeky , termokanvice, termonádoby na jedlo

Korpus termosky je vždy rovnaký. Pri "Inteligentnej termoske II" sa na pitie musí odklopiť viečko a náustok sa musí pootočiť do polohy na pitie. Pri "Inteligentnej termoske 2018" sa viečko odskrutkuje a následne je možné z otvoru piť. Pitný mechanizmus pri Inteligentnej termoske 2018 je vhodný skôr pre staršie deti či dospelých (vďaka širšiemu otvoru na pitie). Náustky na oba uvedené typy termosiek sú vzájomne kompatibilné a je možné ich samostatne dokúpiť. Ak máte Inteligentnú termosku 2018 a chcete kúpiť náustok k Inteligentnej termoske II, je nutné kúpiť aj viečko k Inteligentnej termoske II, ktoré výrobca dodáva samostatne. Oba typy inteligentných termosiek možno umývať v umývačke riadu.
Určite to sú Inteligentné termosky II, pretože majú užší náustok, z ktorého dieťa musí sať. Na pitie stačí pri tejto termoske len pootočiť viečkom a hneď možno piť. Viečko teda deti nikde nestratia. Len je vhodné do termosky deťom nalievať tekutinu vhodnej teploty. Termoska totiž udrží teplé nápoje až 12 hodín, studené potom 24 hodín.
Je nutné s termoskou správne zaobchádzať. Náustok je nevyhnutné otvárať v súlade s návodom na použitie - tzn. správne sa má na pitie otvárať len do pozície č. 1. Pozícia č. 2 - otočenie do 90 stupňov je už len na oddelenie bieleho a čierneho náustka napr. z dôvodu umývania. Môže sa tiež stať, že náustok otvoríte (pretočíte) do zlej pozície, voda potom natečie medzi obe časti náustkov a potom prirodzene musí odkvapkať von, napríklad v horizontálnej polohe či pri pití, a to aj napriek tomu, že je termoska zatvorená a biely náustok je pootočený správne.
Odporúčame náustok pootáčať len o kúsok - tesne ako "zapadne" do pozície č. 1. Tekutina bude náustkom - hubicou pretekať a zabráni sa tak prílišnému pretočenie náustka, napr. do pozície na otvorenie. Ak budete dodržiavať všetky inštrukcie, Inteligentná termoska II vám nikdy tiecť nebude.
Inteligentné termosky II aj Inteligentné termosky 2018 a niektoré ďalšie výrobky značky alfi sa vyrábajú kompletne v nemeckom Wertheime, ktorý má viac ako storočnú tradíciu. Na niektoré výrobky používa výrobca komponenty z iných krajín, no kompletizácia výrobkov aj ich finálna produkcia prebieha rovnako vo výrobnom závode vo Wertheime. Uvedené výrobky sú označené "Made in Germany". Výrobu niektorých produktov si alfi GmBH (rovnako ako väčšina známych výrobcov) zadáva v iných krajinách. Aj tieto produkty ale prechádzajú náročnými výstupnými kontrolami samotného výrobcu a nemeckými štátnymi kontrolami kvality.
Zo skúseností sú termonádoby vhodné na teplé pokrmy, ale tiež napr. na zmrzliny, ktoré vám vydržia cestu autom z cukrárne alebo cestu na piknik. Nádoba je 100 % tesniaca, obsah udrží podľa typu 5 a viac hodín teplý a 10 a viac hodín studený. Vyrobená je z netoxického materiálu, bez vnútorného náteru.
Výrobca garantuje pri Inteligentných termoskách 12 hodín pre teplé nápoje a 24 hodín pre studené nápoje. Korpus termosky je vyrobený z nerezovej ocele, tzn. z hygienického materiálu. Ide o nerezovú potravinársku oceľ, ktorá je odolná voči kyselinám, a to aj voči nápojom obsahujúcim veľké množstvo ovocných kyselín alebo uhličitanov, pričom je výnimočne odolná voči nárazom a úderom. Vákuový (izolačný) obal Inteligentnej termosky sa skladá z dvoch nerezových stien oddelených dutinou, v ktorej je vákuum. Týmto je obsah termosky dokonale izolovaný od okolitej teploty. Pred plnením termosky teplými nápojmi, nechajte horúce nápoje vychladnúť na teplotu určenú na pitie! Vzhľadom na svoje izolačné schopnosti udržuje Inteligentná termoska svoj obsah takmer v konštantnej teplote po dobu niekoľkých hodín. Z tohto dôvodu hrozí nebezpečenstvo obarenia horúcimi nápojmi!
Všetky výrobky značky alfi v našom e-shope sú certifikované podľa nemeckej normy a európskej legislatívy. Ako také už vzhľadom k nášmu členstvu v Európskej únii nepodliehajú ďalšej certifikácii. Práve tieto certifikáty sú platné podľa pravidiel Nemeckej spolkovej republiky a Európskej únie. Nie je už ďalej potrebné posudzovanie v Slovenskej republike. Podľa výrobcu alfi všetky produkty neobsahujú Bisfenol A ani Bisfenol S.

  •  

    +420 739 468 412

  •  

    Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  •  

    Ohradní 1440/2a, Praha 4